Poradnik po rozmiarach

Wiemy, jak trudny może okazać się wybór idealnego dla nas rozmiaru buta, z uwagi na szeroki wybór obuwia w tych czasach oraz różnice wynikające z różnorodnych praktyk producentów obuwia, bardzo łatwo można się zgubić. Poradnik powstał, aby każdy z was był w stanie znaleźć, dopasowany rozmiar i nie musiał martwić się o wymienianie butów lub zupełny ich zwrot. Wraz z drużyną przeanalizowaliśmy setki rozmów z klientami i wyciągnęliśmy z nich dziesiątki wniosków, z którymi chcemy podzielić się w tym poradniku. Wiele schematów jest powtarzalna, a my przychodzimy do was z mamy nadzieje idealnym rozwiązaniem odwiecznego pytania „Jaki rozmiar wybrać?”.

Długość wkładki

Odpowiadając na przedstawione wyżej pytanie, zawsze pytamy klienta o jego długość stopy, bądź wkładki. Jest to podstawowy wyznacznik tego, jaki rozmiar powinniśmy wybrać i zawsze każdy producent podaje długość dla danego rozmiaru w dwóch miejscach. Pierwszym z nich jest pudełko od butów na przyklejonej etykiecie, a drugim to sama metka w butach, znalezienie jej powinno być proste. Często jednak zdarza się tak, że metka ulega przetarciu i odczyt jest słabo widoczny lub niemożliwy, dlatego wtedy zalecamy wyjęcie wkładki z butów i zmierzeniem np. miarą krawiecką. Musimy jednak mieć na uwadze fakt, iż z biegiem czasu wkładka może się zniekształcać i pomiar nie będzie miarodajny. Najlepszym sposobem na zmierzenie swojej stopy jest, używając kartki papieru oraz mazaka odrysowanie jej i zmierzeniem najbardziej oddalonych od siebie punktów linijką lub miara. Do otrzymanego wyniku powinniśmy dodać 0,5 cm, ponieważ w czasie aktywności stopa nieco puchnie. Wiedząc już jaką długość wkładki potrzebujemy, możemy przystąpić do wyszukania rozmiaru, który odpowiada naszemu wynikowi.

Rozmiar

Nie ma jednoznacznego określenia, jaki rozmiar nosimy, jest to spowodowane faktem różnorodności rozmiarówek oraz tego, jak dana wypada. Najprościej będzie nam, znając już długość wkładki przypasować ją do danego rozmiaru z tabeli. Z reguły każdy kolejny numer buta będzie o 0,5 cm większy lub mniejszy w zależności od tego, w którą stronę na rozmiarówce się poruszamy. W ten sposób bardzo szybko sprawdzając, kilka różnych modeli butów możemy stwierdzić, że mamy wszędzie inny rozmiar, nie zawsze jest to spowodowane wyborem innego producenta, bo nawet w obrębie jednej marki mogą występować różnice. Wynika to z podziału na z reguły trzy rodzaje butów — męskie, damskie i dziecięce, każde z nich ma swoją oddzielną rozmiarówkę, co nie oznacza, że jest wyłącznie przeznaczone dla danej grupy odbiorców.

Każdy może nosić to, co przypadnie mu do gustu, jedynym ograniczeniem jest odgórne nałożenie przez producenta rodzaju, co za tym idzie zawężenie potencjalnej grupy odbiorców. Buty dziecięce często kończą się na rozmiarze 40 i od tego rozmiaru zaczynają się męskie (czasami od 38,5). Buty damskie zaczynają się od 36 i idą nawet do 44,5. Stanowi to bardzo ważną informację, ponieważ z tego w głównej mierze wynikają różnice rozmiarowe. Damski model 39 może posiadać wkładkę długości 25 cm, a męski w tym samym rozmiarze 24,5 cm. Czasami również dany rozmiar zostaje pominięty i dlatego np. w New Balance występuje rozmiar 39,5, którego nie ma w Nike. Jest to zabieg czysto kosmetyczny, bo patrząc na rozmiarówkę, nie mamy żadnej luki w narastających długościach wkładek.

Dopasowanie

Na stronie internetowej naszego sklepu możecie zauważyć oprócz tabeli rozmiarów w danym bucie sugestie dotyczącą jego dopasowania. Ta informacja została przez nas dokładnie przeanalizowana tak, aby jak najbardziej ułatwić wam wybór, dlatego zachęcamy do zapoznania się z nią przed zakupem. Opierając się na doświadczeniu oraz rozmowie z klientami zawarliśmy tam nasze rekomendacje, które odzwierciedlają wybór w około 70% przypadkach zakupowych. Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie każdemu może to pomóc, dlatego zachęcamy do kontaktu z nami, jeśli nadal masz problem lub dodatkowe pytania. Jesteśmy otwarci w godzinach 9:00 - 17:00 w dni robocze i chętnie pomożemy każdemu z was.

Zadzwoń lub napisz: +48 607 352 197 | kontakt@securedstuff.pl

napisz do nas!