JAK UNIKNĄĆ PODROBIONYCH BUTÓW, CZYLI BEZPIECZNE ZAKUPY

Wpisując w wyszukiwarkę model buta, który chcielibyśmy kupić, natkniemy się na setki sklepów, które mają go w swojej ofercie w różnych cenach. Zapewne pierwszą myślą będzie wybór najtańszej opcji. To może sprawić, że stracimy nasze pieniądze. Kierowanie się ceną może być złudne. Jeśli w ofercie sklepu ów model butów jest w np. dwa razy niższej cenie niż pozostałe lub każdy rozmiar jest w tej samej cenie, jest to sygnał ostrzegawczy. Pamiętajcie, że limitowane buty nie mają takiej samej ceny w każdym rozmiarze. Jest to spowodowane tym, że jeden rozmiar może być trudniej dostępny, a inny łatwiej.
securedstuff.pl
Podczas szukania butów, powinniśmy zrobić przede wszystkim analizę sklepu pod kątem opinii innych klientów na Google, TrustedShops, Instagramie czy Facebooku. Należy także sprawdzić, czy sklep zawiera informacje o firmie, która go prowadzi. Na stronie internetowej muszą być te informacje.
Jeśli znaleźliśmy sklep, który jest prowadzony tylko przez Instagrama, ma niezwykle niskie ceny, wstawia zdjęcia butów z Internetu lub swoje zdjęcia, jednak buty wyglądem różnią się od tych oryginalnych- nie kupujemy tam! Jest to sklep, który najprawdopodobniej ma w swojej ofercie same podróbki butów lub ich w ogóle nie ma.
Najpowszechniejsze są podróby Nike, Adidas, New Balance, Yeezy, Air Jordan oraz podróbki Ugg, które wypływają na okres jesienno-zimowy. W przypadku, gdy otrzymaliśmy już buty i nie jesteśmy ich pewni, to w Internecie możemy znaleźć poradniki, jak rozpoznać oryginalne buty Adidas, oryginalne Jordany czy oryginalne buty New Balance od podrobionych. Porady będą dotyczyły metek, wyglądu etykiety na pudełku, loga marki, podeszwy czy samego kształtu buta. Każdy model ma charakterystyczne cechy, którymi powinniśmy się sugerować przy weryfikacji. Przykładowo, oryginalne Jordany można rozpoznać po logo Jordana, które w nieoryginalnych będzie miało inny kształt lub wielkość. Dużo powie nam także etykieta na pudełku, której wygląd może potwierdzić, czy to podróbka Jordan, czy nie.
JAK UNIKNĄĆ PODROBIONYCH BUTÓW, CZYLI BEZPIECZNE ZAKUPY
Przed zakupem powinniśmy zapoznać się ze specyfikacją danych modeli, aby nie stracić naszych pieniędzy. Jeśli nie mamy możliwości sprawdzenia wyglądu butów, ponieważ widzimy tylko zdjęcia na stronie internetowej pierwszym, co powinniśmy sprawdzić, jest owa strona pod kątem tego, co opisaliśmy wyżej. Rzetelność sklepu gwarantuje oryginalność produktów, dlatego, jeśli widzimy pozytywne opinie klientów, dane o firmie, prowadzone konta społecznościowe, gdzie pokazane są produkty, mamy pewność, że zakupy w tym sklepie będą bezpieczne.

PODSUMOWANIE

Każdy sklep powinien weryfikować swoje produkty, zanim trafią one do klienta, jeśli zależy mu na jego satysfakcji. Sprawdzanie weryfikacji jest zadaniem pracowników sklepu, którzy mają wiedzę na temat produktów, które oferują. Nie powinno pozostawać to w waszych rękach, dlatego wybierając sklep, w którym kupicie swoje buty, nie kierujcie się ceną, a renomą sklepu. Warto zapłacić nieco więcej i mieć gwarancję oryginalności produktów niż stracić z powodu skuszenia się okazją. Jeśli jednak wolelibyście zapłacić mniej i nieoryginalny produkt wam nie przeszkadza, miejcie na uwadze, że takie buty są słabszej jakości, przez co ostatecznie i tak stracimy, gdy się rozkleją lub w inny sposób ulegną zniszczeniu. Dlatego tak ważne jest, aby kupować od zaufanych sprzedawców.
Securedstuff.pl zapewnia pełne bezpieczeństwo zakupów. Nasz zespół weryfikuje wszystkie produkty przed wysyłką, aby spełnić wszystkie wasze oczekiwania. Priorytetem dla nas jest zadowolenie, satysfakcja z produktów i ich autentyczność.
Powrót do blogu