BUTY DAMSKIE, MĘSKIE CZY GS? PRZEWODNIK PO ROZMIARÓWKACH I PORADY

 

Często podczas dokonywania zakupu nowych butów możemy natknąć się na oznaczenie, że buty są damskie, męskie lub dziecięce. Co to znaczy? Czym różnią się poszczególne modele?

Przychodzimy do was z wyjaśnieniem i poradami dotyczącymi wyboru rozmiaru- różne określenia danych modeli już nie będą dla was zagadka! 

 

Buty Adidas Samba, Adidas Gazelle, Adidas Handball Spezial czy Adidas Campus 00 mają podział na buty z rozmiarówką damską, męską oraz dziecięcą. Różnica polega tylko na centymetrach wkładki danego rozmiaru. Każdy z modeli może być noszony zarówno przez kobiety,  jak i mężczyzn.

Przy wyborze naszych butów powinniśmy przede wszystkim sugerować się długością naszej stopy- zmierzyć ją, zanim zdecydujemy się na zakup. WAŻNE! Właśnie z powodu różnych typów rozmiarówek należy zmierzyć stopę. Nie opierać się na długości wkładki podanej na metce naszych butów. Przykładowo wkładka w modelu Samba o rozmiarze 38 będzie miała inna dlugość niż wkładka w modelu Nike w rozmiarze 38. 

Każdy z nas chciałby od razu dopasować idealnie buty, bez potrzeby wymiany i zwrotów. Dzięki dobremu dopasowaniu możemy szybciej cieszyć się swoimi nowymi, wymarzonymi butami! 

 

CZYM JEST ROZMIARÓWKA ‚GS’?

 

Oznaczenie ,GS’ na butach oznacza, że są one w rozmiarowce dziecięcej. Przykładowo- model Adidas Campus 00 możemy znaleźć w wersji z rozmiarówką męską oraz rozmiarówką dziecięcą-  Adidas Campus 00 GS. Modele GS charakteryzują się tym, że buty występują tylko do mniejszego rozmiaru- najczęściej 39. Zazwyczaj prawie niczym się nie różnią lub są to drobne różnice w barwie, czy ilości dziurek na sznurowadła. Niektóre modele występują tylko w wersji GS np. Nike Air Jordan 1 Low Ice Blue Black. Różnica jest także w cenie. Wersja GS jest często tańsza, więc jeśli zależy wam na lepszej cenie, a wasz rozmiar oscyluje w granicach 35,5-39 będzie to idealny wybór. 

 

BUTY DAMSKIE DLA CHŁOPAKA? 

 

Nie! Podział ubrań, butów czy akcesoriów na płeć w 21. wieku nie występuje. Każdy z nas może nosić to, co mu się podoba- nieważne czy jest określone jako damskie lub męskie. Obecnie moda nie ma granic, jest niezwykła, barwna, dla każdego, nie zna wieku, płci ani pochodzenia. Jeśli podobają nam się buty z innym oznaczeniem rozmiarówki niż nasza płeć, to nie powinno to wpłynąć na decyzje o zakupie. Dużym minusem butów w rozmiarówce damskiej jest brak większych rozmiarów, co jest sporym ograniczeniem dla osób z większą stopą. 

 

PODSUMOWANIE

 

Mamy nadzieję, że przybliżyliśmy wam temat rozmiarówek, który na pierwszy rzut oka może wydawać się niezrozumiały i zawiły. Po tym krótkim przewodniku wiele waszych wątpliwości powinno zostać rozwianych, co ułatwi zakupy. Na naszej stronie securedstuff.pl pod każdym modelem możecie znaleźć tabelę rozmiarów oraz rekomendację dotyczącą wyboru idealnego rozmiaru. Jeśli to nie jest wystarczające, nasz zespół służy pomocą! W razie wątpliwości możecie do nas napisać na czacie, Instagramie lub mailowo, a my pomożemy wam z doborem butów. Życzymy udanych, trafnych zakupów!

Powrót do blogu